Share on Facebook2Share on Google+0Tweet about this on Twitter
Chirurgia leczenie hemoroidów
3.2 (64.62%) 13 votes

czy operacja hemoroidów jest bolesna

Chirurgiczne usunięcie hemoroidów odbytu to hemorrhoidektomia. Zabieg ten polega na wykonaniu nacięcia wokół odbytu. Leczenie operacyjne hemoroidów przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym (obszar operowany jest odrętwiały, a pacjent nie śpi w trakcie operacji) lub w znieczuleniu ogólnym. Ta druga metoda pozwala na zupełne uśpienie chorego. Hemorrhoidektomia to metoda często stosowana w warunkach ambulatoryjnych, a więc pacjent po takiej operacji może pójść do domu tego samego dnia. Wiele osób jest z tego powodu jest zadowolona zwłaszcza, gdyż chirurg likwiduje dolegliwości i ryzyko krwawień. Wiele pacjentów po zabiegu wraca do pełnego zdrowia w ciągu 2 tygodni, ( czasem od 3 do 6 tygodni).

Dieta po usunięciu żylaków odbytu

Bezpośrednio po zabiegu hemoroidów pojawia się problem z tym, jaka ma być dieta. W chirurgii po zabiegu ważna jest specjalna dieta, czyli klarowny płyn, jako najlepsze rozwiązanie do chwili, gdy można wznowić regularną dietę z naciskiem na pokarmy bogate w błonnik. Leczenie hemoroidów wiąże się z konsultacjami z lekarzem dotyczącymi szczególnych potrzeb żywieniowych. Hemoroidy to poważna sprawa. Choroby odbytu muszą być odpowiednio leczone. Zabiegi na hemoroidach są różne, a po przeprowadzonym zabiegu należy kontynuować leczenie w postaci diety. Pacjent stale jest przeczulony na punkcie krwawienia z żylaków odbytu, zaparć i stolca. Należy więc uspokoić pacjenta. Lekarz po operacji przepisuje dietę.  Z hemoroidami można sobie poradzić. Najlepiej jest zlikwidować ten problem w czasie operacji, – czyli usunąć przyczyny hemoroidów. Klarowny płyn, czyli polecona dieta składa się z płynów i pokarmów, które zamieniają się w czystą ciecz w temperaturze pokojowej. Wielu lekarzy uważa, iż ten rodzaj diety jest łatwy do strawienia i powszechnie zalecany jest po zabiegu na przewodzie pokarmowym. Od stopnia zaawansowania żylaków odbytu zależy ryzyko komplikacji po zabiegu. W przypadku medycyny wszystko jest możliwe. Dlatego chirurg przestrzega pacjentów: zabieg hemoroidów jest ważny, ale też ważna jest dieta po operacji.

Jaka ma być dieta po zabiegu żylaków odbytu ? Metoda kontynuacji leczenia, czyli dieta w okresie po operacji żylaków odbytu to spożywanie soku z jabłka lub żurawiny, żelatyny, lodów owocowych, bulionu i herbaty. Klarowna ciekła dieta w chirurgii służy do zapobiegania powstawaniu różnych dolegliwości po zabiegu żylaków odbytu.

W czasie ciąży kobiety też narzekają na żylaki odbytu. Kobietom w ciąży zalecana jest odpowiednia dieta. Dieta ta nie wiąże się jednak z tym by problem żylaków odbytu liwkidowac przez zabieg w postaci operacji.

Po zabiegu hemoroidów brakuje w wielu istotnych składników odżywczych i dlatego podane powyżej produkty spożywcze powinny być stosowane tylko przez krótki okres czasu. Zgodnie z Kaiser Permanente, należy stosować tylko dietę płynną bezpośrednio po zabiegu hemoroidów.

Jeśli tylko nie występują żadne nudności albo wymioty, po operacji należy wznowić po pewnym czasie dotychczas stosowaną dietę z naciskiem na owoce, warzywa oraz produkty pełnoziarniste. Operacja likwiduje problem żylaków odbytu w tym objawy takie, jak, ból, oraz dolegliwości związane z krwawieniem. Coraz więcej błonnika w diecie , w leczeniu , po zabiegu żylaków odbytu poprawia pracę jelit i łagodzi zaparcia.

Kobiety potrzebują w leczeniu tej choroby od 21 do 25 gramów błonnika dziennie, zaś mężczyźni od 30 do 38 gramów dziennie. Leczenie żylaków po operacji ma na celu wprowadzenie błonnika do diety; należy dodać go powoli, aby nie wystąpił ból brzucha i dyskomfort. Ponadto, należy pić dużo płynów, co najmniej 8 filiżanek dziennie, zgodnie z tym co mówi Akademia Żywienia i Dietetyki. Dobrym wyborem w leczeniu choroby hemoroidalnej po tym jak wykona się zabieg jest woda, oraz 100-procentowy sok owocowy, a także niesłodzona herbata i bulion.

Operacja hemoroidów

Leczenie choroby hemoroidalnej jest długotrwałe. Zabieg w postaci operacji likwiduje skutecznie objawy tej choroby. Leczenie w formie operacji i zabiegi na hemoroidach to metody które zna każdy lekarz chirurg. Metody te generalnie poprawiają jakość życia. Wiele osób powraca szybko do zdrowia. Problem żylaków i objawy hemoroidów znikają gdy stosuje się pewne zabiegi i metody leczenia polecane przez lekarza. Zabieg likwiduje objawy, w tym ból żylaków odbytu i przywraca zdrowie. Zabiegi na żylakach, w tym metoda z użyciem lasera przywracają zdrowie. Do leczenia trzeba jeszcze doliczyć:

  • Zmianę diety, taką jak żywność o wysokiej zawartości błonnika
  • Zmiany w stylu życia, w celu poprawienia zdrowia w tym zmniejszenie masy ciała
  • Regularny program ćwiczeń

Leczenie żylaków odbytu to nie tylko przeprowadzenie zabiegu. Zawartość błonnika w owocach, warzywach i produkty pełnoziarniste w diecie to metoda leczenia, która likwiduje problem po wykonanej operacji. Bogate w błonnik płatki oraz karczochy, maliny, jeżyny a także śliwki muszą być spożywane w ilości najmniej 4 g na porcję. Fasola, ciecierzyca są także bogate w błonnik, a więc należy spożywać 4 gramy tych produktów lub więcej w porcji. Oprócz tego w leczeniu aby likwidować ból i inne możliwe objawy, które mogą się pojawić po operacji żylaków odbytu należy jeść chleb pełnoziarnisty i krakersy, a także jabłka, pomarańcze, gruszki oraz gotowane brokuły, szpinak i marchew, kalafior, a także kukurydzę i pomidory, które są również dobrym źródłem błonnika, w ilości 1 do 3 gramów na porcję.

Metody ambulatoryjne

W przypadku choroby hemoroidalnej poleca się różne metody leczenia. Jedna z metod to zabiegi ambulatoryjne. Zabiegi te dla niektórych osób, są szczególnie polecane gdyż zdrowy styl życia i dieta oraz leki takie jak maści nie są wystarczające w leczeniu hemoroidów. Kiedy do leczenia choroby hemoroidalnej nie wystarczy zastosowanie diety, wtedy zabiegi z laserem bedą bardziej skuteczne. Taka operacja boli mniej i daje mniej powikłań.

Operacja hemoroidów z użyciem lasera to dobre rozwiązanie

Operacja hemoroidów może być lepszym długoterminowym rozwiązaniem, szczególnie gdy hemoroidy są duże oraz bardzo bolesne lub pojawia się krwawienie i ból. Do leczenia żylaków operacja na hemoroidach z zastosowaniem lasera jest godna polecenia. Zabiegi i różne metody leczenia każdy pacjent powinien uzgodnić ze swoim lekarzem. Operacje z użyciem lasera stosowane w chirurgii w celu likwidowania dolegliwości często przywracają w pełni zdrowie.

Usuwanie hemoroidów za pomocą lasera

Lekarz stosuje lek – w tym przypadku zabiegi laserowe usuwające ból i żylaki. Wielu lekarzy poleca operacje, ale są tacy którzy uważają, iż leczenie ambulatoryjne jest najlepsze. Wielu lekarzy poleca w chorobie żylaków odbytu zabiegi na laserze, gdyż są bezpieczne i skuteczne w większości przypadków.

Krioterapia wleczeniu choroby hemoroidalnej

Znana metoda leczenia choroby hemoroidalnej to krioterapia. Pomaga likwidować ból i pooperacyjne powikłania. Zamrażanie hemoroidów zwane krioterapią to skuteczna metoda leczenia. W przypadku tej metody dla lekarza liczy się zastosowanie chłodzenia gazem lub płynem aż do zamrożenia hemoroidów i zatrzymanie ich wzrostu. Wielu lekarzy medycyny uważa krioterapię za bezpieczny zabieg.

Podobne post

Share on Facebook2Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Post Comment